Florysta

z elem. kompozycji okolicznościowych

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Kto nie wyobraża sobie domu bez kwiatów? Kto ciągle otacza się roślinami? Kto uwielbia ich widok i zapach? My wiemy! Ktoś, kto ma zadatki na zostanie florystą!

Jeśli chcesz zostać florystą, to powinieneś mieć cechy takie jak: kreatywność, wrażliwość na piękno, cierpliwość, dokładność, uwielbienie rzeczy ładnych, a także kochać kwiaty i inne rośliny oraz cechować się tzw. zmysłem estetycznym. Jak nim zostać? Wystarczy pójść do szkoły policealnej, która oferuje kursy florystyczne, i to nawet bezpłatnie.

Kierunek Florysta w Białymstoku

Zostanie florystą jest bardzo proste. Trzeba zapisać się do szkoły policealnej Żak na odpowiedni kierunek. Nauka trwa tylko rok i odbywa się w trybie zaocznym, a więc istnieje możliwość łączenia edukacji z pracą. Kształcenie na kierunku florysta kończy się egzaminem zewnętrznym organizowanym w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczestnicy otrzymują świadectwo zgodne ze wzorem MEN, uzyskują także kwalifikację OGR.01 – wykonywanie kompozycji florystycznych. Kierunek Florysta w szkole Żak w Białymstoku jest bezpłatny.

Co obejmuje program nauczania?

Program nauczania na kierunku florysta obejmuje zagadnienia typowo florystyczne takie jak: kompozycje florystyczne, materiałoznawstwo roślinne i nieroślinne, kulturowe podstawy florystyki, wykonywanie kompozycji florystycznych, funeralnych i okolicznościowych, konstrukcje floralne, wykonywanie dekoracji wnętrz i aranżacji obsadzonych oraz podstawy przedsiębiorczości, przedsiębiorstwo florystyczne, sprzedaż i usługi we florystyce, język obcy we florystyce.

Gdzie florystka/florysta może podjąć pracę?

Po ukończeniu szkoły policealnej floryści mogą pracować m. in. w: kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, domach weselnych, magazynach wnętrzarskich, szkółkach ogrodniczych, firmach zajmujących się planowaniem zieleni, restauracjach i hotelach czy agencjach organizujących eventy/śluby. Mogą także prowadzić kursy florystyczne i szkolić przyszłych florystów, a także doradzać w zakresie konserwacji zieleni. Wielu absolwentów otwiera też własną działalność.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Certyfikaty, jakie zdobedziesz w trakcie nauki

Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych
Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.