aul. Świętego Rocha 12 lok. A
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Nauka na kierunku Florysta jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 169 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.
Kto nie wyobraża sobie domu bez kwiatów? Kto ciągle otacza się roślinami? Kto uwielbia ich widok i zapach? My wiemy! Ktoś, kto ma zadatki na zostanie florystą!
Jeśli chcesz zostać florystą, to powinieneś mieć cechy takie jak: kreatywność, wrażliwość na piękno, cierpliwość, dokładność, uwielbienie rzeczy ładnych, a także kochać kwiaty i inne rośliny oraz cechować się tzw. zmysłem estetycznym. Jak nim zostać? Wystarczy pójść do szkoły policealnej takiej jak Żak, która oferuje kierunek florysta, i to nawet bezpłatnie - jeżeli zachowasz .
Kierunek Florysta w Białymstoku
Zostanie florystą jest bardzo proste. Trzeba zapisać się do szkoły policealnej Żak na odpowiedni kierunek. Nauka trwa tylko rok i odbywa się w trybie zaocznym, a więc istnieje możliwość łączenia edukacji z pracą. Kształcenie na kierunku florysta kończy się egzaminem zewnętrznym organizowanym w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczestnicy otrzymują świadectwo zgodne ze wzorem MEN, uzyskują także kwalifikację OGR.01 – wykonywanie kompozycji florystycznych. Kierunek Florysta w szkole Żak w Białymstoku jest bezpłatny.
Co obejmuje program nauczania?
Program nauczania na kierunku florysta obejmuje zagadnienia typowo florystyczne takie jak: kompozycje florystyczne, materiałoznawstwo roślinne i nieroślinne, kulturowe podstawy florystyki, wykonywanie kompozycji florystycznych, funeralnych i okolicznościowych, konstrukcje floralne, wykonywanie dekoracji wnętrz i aranżacji obsadzonych oraz podstawy przedsiębiorczości, przedsiębiorstwo florystyczne, sprzedaż i usługi we florystyce, język obcy we florystyce.
Gdzie florystka/florysta może podjąć pracę?
Po ukończeniu szkoły policealnej floryści mogą pracować m. in. w: kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, domach weselnych, magazynach wnętrzarskich, szkółkach ogrodniczych, firmach zajmujących się planowaniem zieleni, restauracjach i hotelach czy agencjach organizujących eventy/śluby. Mogą także prowadzić kursy florystyczne i szkolić przyszłych florystów, a także doradzać w zakresie konserwacji zieleni. Wielu absolwentów otwiera też własną działalność.
Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki
Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)
Certyfikaty, jakie zdobedziesz w trakcie nauki
Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych
Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz