Florysta

Cena:

0 zł

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Nauka na kierunku Florysta jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. Jeżeli słuchacz na koniec nauki podejdzie do egzaminu zawodowego, zda go dostarczy nam dokument potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowych to anulujemy mu naliczone opłaty tj. zwrócimy na wskazane przez niego konto. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Kto nie wyobraża sobie domu bez kwiatów? Kto ciągle otacza się roślinami? Kto uwielbia ich widok i zapach? My wiemy! Ktoś, kto ma zadatki na zostanie florystą!

Jeśli chcesz zostać florystą, to powinieneś mieć cechy takie jak: kreatywność, wrażliwość na piękno, cierpliwość, dokładność, uwielbienie rzeczy ładnych, a także kochać kwiaty i inne rośliny oraz cechować się tzw. zmysłem estetycznym. Jak nim zostać? Wystarczy pójść do szkoły policealnej takiej jak Żak, która oferuje kierunek florysta, i to nawet bezpłatnie - jeżeli zachowasz .

Kierunek Florysta w Białymstoku

Zostanie florystą jest bardzo proste. Trzeba zapisać się do szkoły policealnej Żak na odpowiedni kierunek. Nauka trwa tylko rok i odbywa się w trybie zaocznym, a więc istnieje możliwość łączenia edukacji z pracą. Kształcenie na kierunku florysta kończy się egzaminem zewnętrznym organizowanym w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczestnicy otrzymują świadectwo zgodne ze wzorem MEN, uzyskują także kwalifikację OGR.01 – wykonywanie kompozycji florystycznych. Kierunek Florysta w szkole Żak w Białymstoku jest bezpłatny.

Co obejmuje program nauczania?

Program nauczania na kierunku florysta obejmuje zagadnienia typowo florystyczne takie jak: kompozycje florystyczne, materiałoznawstwo roślinne i nieroślinne, kulturowe podstawy florystyki, wykonywanie kompozycji florystycznych, funeralnych i okolicznościowych, konstrukcje floralne, wykonywanie dekoracji wnętrz i aranżacji obsadzonych oraz podstawy przedsiębiorczości, przedsiębiorstwo florystyczne, sprzedaż i usługi we florystyce, język obcy we florystyce.

Gdzie florystka/florysta może podjąć pracę?

Po ukończeniu szkoły policealnej floryści mogą pracować m. in. w: kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, domach weselnych, magazynach wnętrzarskich, szkółkach ogrodniczych, firmach zajmujących się planowaniem zieleni, restauracjach i hotelach czy agencjach organizujących eventy/śluby. Mogą także prowadzić kursy florystyczne i szkolić przyszłych florystów, a także doradzać w zakresie konserwacji zieleni. Wielu absolwentów otwiera też własną działalność.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Certyfikaty, jakie zdobedziesz w trakcie nauki

Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych
Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V