Szkoły policealne w Białymstoku

Czym są szkoły policealne?

Szkoła policealna to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. W szkołach Żak wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby Twojego przyszłego pracodawcy. Dzięki temu masz pewność, że konkretne umiejętności, które pozyskasz w trakcie nauki, dadzą Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy. A jeśli już studiujesz lub pracujesz, ale masz hobby, w którym chciałbyś być lepszy lub chciałabyś zdobyć konkretne umiejętności, w naszych szkołach policealnych znajdziesz wiele kierunków, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją pasję – niekoniecznie w celach zawodowych.   Co da mi nauka w szkole policealnej?   Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków w szkołach Żak: otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS, zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie, nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą, przystąpisz do egzaminów zawodowych i/lub maturalnych, zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności, będziesz odbywać praktyki, otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.

Kto może zostać słuchaczem?

Z naszych praktycznych zajęć i warsztatów mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią (liceum lub technikum) – z maturą lub bez niej. Do szkoły policealnej możesz zapisać się po 3 latach nauki w liceum ogólnokształcącym, 4 latach technikum lub ukończeniu liceum dla dorosłych. Do nauki w szkołach Żak nie musisz mieć zdanej matury, a ponieważ zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, nie musisz też czekać całego roku, żeby zacząć naukę!

Jak się zapisać?

Co muszę zrobić, żeby zostać słuchaczem? Wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć i wypełnij formularz rejestracji on-line – jego wypełnienie zjmie Ci nie więcej niż kilkanaście sekund. W ciągu kolejnych 24 h skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Do rozpoczęcia nauki w jednej z 81 szkół Żak wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (lub świadectwo dojrzałości), 2 zdjęcia legitymacyjne, dowód osobisty i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki – te dokumenty złożysz w sekretariacie Twojej szkoły.

Kierunki szkół policealnych

Asystent osoby niepełnosprawnej
Szkoły policealne
Więcej
Florysta
Szkoły policealne
Więcej
Opiekun w domu pomocy społecznej
Szkoły policealne
Więcej
Opiekunka środowiskowa
Szkoły policealne
Więcej
Technik administracji
Szkoły policealne
Więcej
Technik archiwista
Szkoły policealne
Więcej
Technik bezpieczeństwa i higieny pracy (Technik BHP)
Szkoły policealne
Więcej
Technik informatyk
Szkoły policealne
Więcej
Technik rachunkowości
Szkoły policealne
Więcej
Technik usług kosmetycznych
Szkoły policealne
Więcej
Opiekun osoby starszej
Szkoły policealne
Więcej

798 299 599

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

Ziaja Polska Izba Firm Vipera ProGrupa SketchUp
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.