Opiekun medyczny

Cena:

0 zł

Czas trwania:

1,5 roku

Tryb nauczania:

Stacjonarny

Nauka na kierunku opiekun medyczny jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

W Europie wciąż przybywa seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Społeczeństwo się starzeje, a wciąż brakuje specjalistów w zawodach zaufania społecznego i zbyt mało osób kształci się na kierunkach opiekuńczych. Należy do nich opiekun medyczny. Jest to doskonały zawód dla osób odpowiedzialnych, gotowych nieść pomoc innym, empatycznych, chcących zmienić życie innych na lepsze. Profesjonalni opiekunowie są bardzo potrzebni w Polsce i mile widziani również za granicą. Ze względu na deficyt profesjonalistów w zawodach medycznych, za ich pracę w Wielkiej Brytanii czy Niemczech przyznaje się wysokie wynagrodzenie.

Jeżeli w przyszłości chcesz pracować w branży medycznej, ale jednocześnie nie wybierasz się na medycynę czy pielęgniarstwo, to powinieneś spróbować swoich sił w zawodzie opiekuna medycznego. Niezbędną wiedzę i umiejętności zdobędziesz zapisując się na odpowiedni kierunek – Opiekun medyczny, który jest realizowany w szkole policealnej Żak w Białymstoku.

Opiekun medyczny w szkole policealnej Żak w Białymstoku: czego można się nauczyć?

Uczestnicy zajęć poznają podstawy anatomii i fizjologii, a także – psychologii i socjologii. Nauczą się również, jak poprawnie wykonywać zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne oraz dowiedzą się na czym polegają podstawowe działania opiekuńcze. Dodatkowo uczestnicy zajęć poznają także (w wybranym języku obcym)specjalistyczne słownictwo dotyczące pracy opiekuna medycznego, co przyda się zwłaszcza tym osobom, które planują pracę za granicą. Oprócz tego na kierunku Opiekun medyczny w Żaku w Białymstoku prowadzone są również zajęcia z języka migowego, dzięki czemu uczestnicy będą mogli bez przeszkód pracować w przyszłości także z osobami z poważnymi wadami słuchu.

Jakie są perspektywy zawodowe dla opiekunów medycznych?

Osoby, które zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu opiekuna medycznego nie powinny mieć powodu do obaw. Bez problemu znajdą zatrudnienie zarówno w domach opieki społecznej, hospicjach czy sanatoriach jak i w szpitalach oraz przychodniach. Opiekunów medycznych poszukują też osoby prywatne, chcące zapewnić profesjonalną opiekę swoim schorowanym bliskim. Oprócz tego opiekunowie medyczni poszukiwani są również za granicą – w innych krajach europejskich.

Czego nauczysz się na kierunku opiekun medyczny w szkole Żak?

Nauczysz się wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych i czynności opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną. Zdobędziesz wiedzę z zakresu zdrowia publicznego, anatomii i fizjologii człowieka, a także patologii z elementami udzielania pierwszej pomocy. Zapoznasz się również z zarysem psychologii i socjologii. Zapoznasz się także z zasadami, na jakich prowadzona jest działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, będziesz uczyć się również podstaw przedsiębiorczości, które na pewno pomogą Ci lepiej zrozumieć ten temat. Będziesz uczyć się języka migowego, aby móc pomagać również potrzebującym osobom niesłyszącym lub niemówiącym. Natomiast znajomość języka obcego w ochronie zdrowia pozwoli Ci np. wykonywać pracę za granicą czy opiekować się obcojęzycznymi pacjentami przebywającymi w Polsce. Zdobędziesz praktyczną umiejętność pracy w zespole opiekuńczym i terapeutycznym, tak by prawidłowo wypełniać swoją misję i sprawnie nieść pomoc z zachowaniem odpowiednich procedur i procesów.

Absolwent kierunku opiekun medyczny będzie przygotowany do

  • rozpoznawania problemów funkcjonalnych oraz potrzeb biologicznych i psychospołecznych osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku;

  • świadczenia usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku;

  • doboru procedur terapeutycznych odpowiednich dla określonego pacjenta;

  • współpracy z pielęgniarkami i lekarzami;

  • wykonywania czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych;

  • wykonywania czynności z zakresu gimnastyki osiowo-symetrycznej w trzech płaszczyznach jednocześnie SOS 3D - Metoda Hoppe;

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (MED.14)

Certyfikaty, jakie zdobędziesz w trakcie nauki

Działanie systemu pomocy medycznej i opieki zdrowotnej w Polsce

Polskie normy sanitarno-epidemiologiczne

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00